ČAUTE
VÍTEJTE NA MOJEM BLOGU!!! :))

Reklamy →
ZDE
Motto →
Život se nás na nic neptá! Jde si svými mílovými kroky a nezajímá ho jestli stíháte! Prostě musíte jít a jestli upadnete, tak je jen na vás, jestli se zvednete a půjdete dál, nebo zůstanete ležet. Napořád...

Báje a mýty o jednorožcích

31. března 2010 v 21:16 | Dorča |  → Zvířátka
Zmínky o jednorožcích můžeme najít nejen v mytologiivšech národů kolem Středozemního moře, ale také v čínských bájích. I když se popisy úplně neshodují, je poznat že všechny popisují jednoho tvora - sudokopytníka s jemným a křehkým vzhledem, podobného lani, antilopě či koni. Barva se mění podle popisu (včetně zelené). Také se všechny příběhy shodují na tom, že jednorožec je jemné zvíře, které nikdy nezabíjí (v Číně se jednorožci střeží i zašlápnout brouka či mladou trávu). Svou vůli však dokáže prosadit velmi dobře.
Kdesi v lesích, v okolí Jekatěrinburgu...

Vzduch byl průzračný jak pramen z horského potůčku. Drobný vánek rozčeřil listoví břízek a poodkryl pátravé oči lovkyně. Naginata si olízla tenké rty a přihladila navyklým pohybem pramen vlasů kolem špičatých uší. Ty uši neklamně prozrazovaly elfský původ své majitelky. Ochranné runy, které měla vytetované v pruhu na lícních kostech pak zase poukazovaly na spřízněnost s klanem lasičky bratrstva temné stezky.

Naginata poposedla, všechny instinkty jí napovídaly, že kořist na kterou tak dlouho čekala, se blíží. Plynulým pohybem zvedla luk a vytáhla z toulce šíp. Jeden zásah a je z ní boháč. Alchymista i mág z města se o slzy a krev jednorožce poperou, je to důležitá přísada většiny magických lektvarů. Roh tohoto bájného tvora si zase zamluvil řezbář, protože každý ví, že pohár z rohu jednorožce má dar odhalit otrávené pití. Ale to nejlepší z jednorožce, to Naginata věděla, jistě zůstane jen jí a jejím nejbližším. Žíně z jednorožce byly mezi elfím lidem legendární. Kdo je napnul na luk, nechybil nikdy cíle a jeho spíže byly vždy plné.

Křoviska na druhém okraji mýtiny se zachvěly a Naginata slyšela klapot kopýtek, jednorožec se blížil. Naginata napnula luk a založila šíp. Čekala. Uplynula chvilka a hrot šípu se ani nezachvěl. Klapání kopyt utichlo, ozvalo se zafrkání, jednorožec větřil. Kapka potu stekla lovkyni do očí, ale hrot šípu stále vyčkával bez pohybu. Z křoví se ozvalo výsměšné zařehtání a zvuk kopyt se rychle začal vzdalovat. Naginata vztekle praštila drahým lukem do trávy. Noc vášní v skřetím táboře jí stála víc než jen ztracenou nevinnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

??? Máte rádi jednorožce ???

Ano... 100% (1)
Ne... 0% (0)

Komentáře

1 Adel123♥♥♥SBé Adel123♥♥♥SBé | Web | 31. března 2010 v 22:21 | Reagovat

Hezu máš u mě diplomek :-D

2 Lucka-♥SB♥ Lucka-♥SB♥ | Web | 1. dubna 2010 v 10:48 | Reagovat

promíín nestiham cist..musim za chvili jit..pryč od pc..ale mas u nas dipl ;-)papaaaaa

3 **--*maggie*-* **--*maggie*-* | Web | 1. dubna 2010 v 14:39 | Reagovat

Ahoj *o*b*í*h*á*m jk semáš? u mě v poho, škole je na pí*u :)) :(( Tk ppp

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama