ČAUTE
VÍTEJTE NA MOJEM BLOGU!!! :))

Reklamy →
ZDE
Motto →
Život se nás na nic neptá! Jde si svými mílovými kroky a nezajímá ho jestli stíháte! Prostě musíte jít a jestli upadnete, tak je jen na vás, jestli se zvednete a půjdete dál, nebo zůstanete ležet. Napořád...

♥Výchova a výcvik♥

14. února 2010 v 10:49 | Dorča

Výchova a výcvikKrálíčka lze vycvičit do jisté míry. Není to jako se psem. Jen těžko ho naučíte sednout nebo lehnout na váš povel. Avšak se snadno naučí např. přihopsat na zavolání. I já to umím. Vždy, když na mě moje panička zamlaská a řekne moje jméno, tak k ní vesele přihopkám. Většinou očekávám, že dostanu něco dobrého. Jak nás naušit přiběhnout na zavolání (viz rubrika "Výchova a Výcvik"- Přiběhnout na zavolání).

Nikdy

Pokud uděláme něco špatně (např. se vymočíme tam, kam nemáme), nikdy na nás nekřičte, nebo nás snad nebijte! Raději, pokud něco uděláme špatně, silně zatleskejte a řekněte klidně ale rázně: "NE NE NE !"Ani šlapání nebo kopání (ačkoli neúmyslné) by mohlo zpřetrhat důvěru. Proto vždy, když nás omylem kopnete se nám milým hlasem omluvte. Já vždycky s libostí okousávám paničky školní tašku. Paničce se to samozřejmě nelíbí. Napomene mě slovem: "Fuj!" a vezmě mě na jiné místo.

Pochvaly

Pokud uděláme něco dobře (např. se vymočíme tam, kam máme) nás vždy pochvalte. Pochvaly jsou velmi důležité k naplnění vzájemné důvěry a zároveň se tak králíček snadno naučí požadovanou věc splnit. Zvíře pozná, když ho chválíte.


zdroj:kniha o králících
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nikpik nikpik | 14. února 2010 v 14:16 | Reagovat

héééééééééj ty si:-((

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama